Projekt "Návrh obecní zeleně - park Milník" byl realizován na základě projektové dokumentace Ing. Zuzany Zajícové (2/2018) a podle dokumentace výběrového řízení včetně smlouvy o dílo (03/2019) firmou ŠÍP STAVING, s.r.o. z Ostravy.
Projekt obsahuje vysazení 113 ks dřevin - 14 stromů, 49 keřů, 50 popínavých rostlin, dále vysazení 1162 trvalek a zřízení 202 čtverečných metrů mlatových chodníků.
Součástí projektu bylo také osazení tzv. hotelu pro brouky, budek pro netopýry a pro ptáky a pítka pro ptáky, na jejichž realizaci se podíleli žáci naší základní školy - děkujeme.
Projekt byl realizován celkovým nákladem 380922 Kč s finanční pomocí Státního fondu životního prostředí ČR ne výši 150000 Kč, a to v termínu od 25.3.2019 do 28.6.2019.
Realizaci projektu obecní zeleně předcházela příprava dokumentace posuzování záměru a také osazení pomníku Český lev, který je opět dílem akademického sochaře Michala Moravce.
Na dokončení projektu pak navázala instalace herních prvků pro děti, laviček, kamenné šachovnice, oplocení a následně propojení lávkou přes potok s prostorem před nádražím u motorestu.
Posledním počinem je umístění MILNÍKU u vstupu do parku. Jedná se o kamenný sloup z červeného pískovce na čtyřhranném nízkém soklu, zhotoveným kamenickým mistrem Eduardem Krasňákem.
Projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.
Svátek má Božena
Státní svátky a významné dny na dnešek:
Zítra má svátek Slavěna
Únorová voda - pro pole škoda.
Když v únoru mráz ostro drží, to dlouho již nepodrží.