Z historických dob se dochovala na celém území obce pouze jedna socha v Nejdku. Od roku 2010 jich ale pár přibylo.
Před Bělotínskou farou č.p. 1, 2015, autor Michal Moravec a kol., materiál: hořický pískovec
Jezdecká socha "Sv. Jiří - patron obce Bělotín" (2015), pochází obdobně jako předchozí volné sousoší "Víly" z dílny akademického sochaře Michala Moravce a jeho žáků ze Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích. Na objednávku obce ji z hořického pískovce zhotovili v rámci studia a osazena byla před bělotínskou farou čp. 1 dne 20.8.2015.
Slavnostní vysvěcení a její symbolické předání veřejnosti proběhlo za účasti autora u příležitosti otevření Muzea na faře, resp. nové expozice zemědělské techniky, která je jeho součástí, a to za účasti mnoha občanů a zastupitelů obce, účastníků právě konaného Bělotínského týdne zpěvu a delegací partnerských obcí Kolonowskie a Höchst i. Odw.
Fotogalerie
U točny autobusu uprostřed veřejného prostranství na pozemku parc.č. 184/2 v k.ú. Nejdek u Hranic, autor neznámý, nedatováno
U točny autobusu uprostřed veřejného prostranství na pozemku parc.č. 184/2 v k.ú. Nejdek u Hranic stojí na kamenném podstavci se štítem opravená původně barokní pískovcová socha sv. Jana Nepomuckého bez dalšího datování.
Na reliéfním štítě na soklu je latinský nápis "SCTE. IOANNES NEPOMUCENSIS ORA PRO NOBIS" (svatý Jane Nepomucký oroduj za nás).
Stav: Výborný, opraveno.
Fotogalerie - Socha sv. Jana Nepomuckého v Nejdku
V prostoru mezi domy čp. 97 (Domov seniorů) a 346 (Na sýpce), 2014, autor Michal Moravec a kol., materiál: hořický pískovec
Skupina 4 soch s názvem "VÍLY" vznikla na objednávku obce Bělotín v roce 2014 nejprve v hrubých rysech v ateliéru Michala Moravce a jeho žáků na Střední průmyslové škole kamenické a sochařské v Hořicích. Odtud byly sochy převezeny do Bělotína a zde dopracovány až těsně před svou instalací v prostoru mezi domy čp. 97 (Domov seniorů) a 346 (Na sýpce) u křižovatky "U žida". Volné sousoší bylo odhaleno u příležitosti předání domu čp.346 k užívání dne 2.10.2014.
Použitý materiál je hořický pískovec.
Fotogalerie
Na cestě u bělotínské školy č.p. 2 byl r. 2016-17 umístěn soubor samostatně stojících soch, tvořící ucelený cyklus Husovy pravdy. Autor: Michal Moravec a kol., materiál: hořický pískovec.
Zatím poslední počin akademického sochaře Michala Moravce a jeho žáků ze Střední průmyslové školy kamenické a sochařské pro obec Bělotín vzniká postupně na přístupové cestě k Základní škole a ponese souhrnný název "Husovy pravdy".
V roce 2016 u příležitosti zahájení školního roku a otevření přístavby, která rozšířením a zvýšením původního spojovacího koridoru propojila starou a novou školní budovu a současně zde vzniklo 5 nových tříd, byla zde odhalena první z celkem plánovaných jedenácti soch, nazvaná "PRAVDA".
Později v roce 2016 byly postupně dokončeny také sochy Láska, Čistota, Pokora, Důstojnost, Víra, Radost a Úcta.
V roce 2017 pak Odpuštění, Svoboda a Odvaha.
Fotogalerie
Plastika Michala Moravce na téma „Železná brána Moravského Kravařska“ z roku 2017 stojí na ostrůvku autobusové zastávky Bělotín-střed. Koncipována je jako architektonické průniky s bronzovými prvky, materiál hořický pískovec.
Od října 2017 stojí na ostrůvku autobusové zastávky Bělotín-střed plastika na téma „Železná brána Moravského Kravařska“.
Jeho autor, akademický sochař Michal Moravec o něm říká: "Celé dílo chápu jako symbolickou bránu se středověkými prvky architektury. Atributy této plastiky jsou: hlava býka - Kravařsko , symboly - Alfa a Omega
Býk proto, že od dávných dob se jedná o zvíře přinášející život, a dva řecké znaky proto, že znamenají celou křivku vývoje. Plastika je koncipována jako architektonické průniky s bronzovými prvky, zvolený materiál je hořický pískovec."
Fotogalerie
V parku Milník byla v roce 2018 u příležitosti 100. výročí vzniku ČSR odhalena bronzová plastika Michala Moravce Český lev na žulovém podstavci.
2018 Český lev - bronzová plastika českého dvouocasého lva na vysokém soklu z francouzské žuly s citátem „Vlastenectví je láska k vlastnímu národu, nikoli nenávist k jiným. TGM“ na čelní straně a letopočtem 1918-2018 na boční straně soklu. Slova zakladatele našeho státu nechť jsou připomenutím jak citlivý a zneužitelný byl a je pocit vlastenectví. Pomník byl odhalen 10.6.2018 u příležitosti návštěvy pěveckého souboru Vocal Ensemble z Mesa College v San Diegu (USA, Ca) v rámci oslav 100. výročí vzniku ČSR. Historie naší obce je velice složitá. V roce 1918 nevítali všichni místní Němci vznik ČSR, řada z nich pak podporovala rozpad mladého státu v roce 1938.
Dosídlování českým obyvatelstvem po roce 1945 neslo a stále ještě odráží stopy v zanedbanosti či povrchním vztahu k místu žití. Český lev nechť je trvalým odkazem současným i příštím, že naše obec patřila, patří a bude patřit zemím koruny české a je nutno o ni lví houževnatostí pečovat. Umístěno v parku Milník na pozemku parc.č. 706/3, k.ú. Bělotín, v majetku obce Bělotín.
Svátek má Marina
Státní svátky a významné dny na dnešek:
Zítra má svátek Andrej
Čím déle vlaštovky u nás v říjnu prodlévají, tím déle pěkné a jasné dny potrvají.
Studený říjen ničí všechen hmyz i pro příští rok.