Navigace [přeskoč navigaci][nahoru]


Informace z 8.3.2022


V neděli 27. 2. 2022 se sešlo k pracovní schůzce zastupitelstvo naší obce, aby reagovalo na situaci na Ukrajině.

Bylo dohodnuto následující:
1. Odeslat částku 50 tisíc Kč charitativní organizaci (v úterý 1. 3. 2022 odesláno 20 tisíc Kč, více bez řádného zastupitelstva není možné)
2. Uspořádání sbírky – jsou vyřizovány formality
3. Nabídnout volné byty příchozím ukrajinským rodinám (ve středu 2. března bylo provedeno jednání se dvěma rodinami, které po strastiplné cestě dojely, vyřízeny byly nezbytné formality. Jde o čtyř a pětičlennou rodinu vždy se dvěma malými dětmi. Byty na č. p. 185 byly vybaveny nábytkem a dalším potřebným ze zásob obce, automatické pračky věnovali občané, ledničky škola a Sokol. Byly uzavřeny řádné nájemní smlouvy).

Na 9. března bylo svoláno jednání zastupitelstva obce, které musí formálně odsouhlasit poskytnutí peněz a vyhlášení sbírky.

Naše pomoc výše uvedeným zdaleka nekončí. Jedním ze závěrů nedělního jednání zastupitelstva obce je pomáhat i po opadnutí prvotní vlny nadšení. Na tomto místě je potřeba zvláště poděkovat paní Janě Šustalové, která bezprostředně po naší informaci o ubytování mladých rodin od našich žen vybrala potřebné prvotní vybavení pro bydlení – peřiny, polštáře, povlečení, ručníky, porcelán, sklo atd. Část již rodiny obdržely, zbytek bude připraven pro další potencionální příchozí.

Rodiny také navštívily naši školu a od 7. 3. 2022 děti nastoupily do naší ZŠ a MŠ (jde o dvě holčičky stáří 5 let a dva kluky 7 a 8 let). Věříme, že naše děti budou svým novým kamarádům nápomocny překonat prožitý stres i jazykovou barieru. Aby byl překonán prvotní okamžik ve školce a škole vzala si Vladimíra Lubenec (rovněž z čísla 185) dva dny volna a jelikož již dobře hovoří česky a má i své dítě v naší MŠ stráví s dětmi první okamžiky v „nové“ škole.

Závěrem zastupitelstvo obce děkuje všem, kteří již poskytli finanční či jiný dar na pomoc lidem postiženým Putinovou válkou.

[nahoru]Prohlášení o přístupnosti | Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule