Navigace [přeskoč navigaci][nahoru]


Zprávy z Fulneku

Dar ve výši sto tisíc korun pro povodněmi postiženou jihočeskou Hlásnou Třebáň schválila Rada města Fulneku.

Dar má navíc posílit veřejná sbírka, kterou chtějí fulnečtí občané pomoci, protože tíhu záplav pocítili před pěti lety na vlastní kůži. Pozadu nezůstali ani fulnečtí hasiči, kteří v Hlásné Třebáni pomáhali v nejkritičtějších dnech. Dar a veřejnou sbírku musí ještě schválit zastupitelstvo města, které se sejde první zářijovou středu.

Občanský průkaz a další doklady přinesl na fulneckou radnici muž romského původu. Patřily občanu z okresu Karviná, který opustil Fulnek pár minut předtím a poté, co nahlásil ztrátu.

Historická část Fulneku bude opět krásnější. Do konce září bude opravena fasáda základní školy T. G. Masaryka a ještě letos prosvitne další dům na náměstí.

Krnovský celník Jan Kuba bude na podzim vystavovat své kresby ve Fulneku. Výstavu budou provázet ukázky z tvorby básníků, jejichž díla ilustroval.

Soutěž Miss Roma plánují na konec září romští aktivisté ve Fulneku. Organizátoři narazili na nečekanou překážku - romské dívky se ukazují na veřejnosti v plavkách mnohem méně raději než jejich vrstevnice z jiných etnik.

Sedm památných stromů, z toho šest lip, najdete na území Fulneku. Dvousetletý dub letní vysoký 28 metrů a s obvodem kmene 450 centimetrů roste v zahradě vily asi půl kilometru západně od centra města. Památné lípy mají stáří kolem tří set let. Nejvyšší z nich má dokonce 31 metrů a najdete ji v Jerlochovicích u kříže.

Vladimír Kostiha
fulnoviny@tiscali.cz zpravodaj@fulnek.cz

0604 66 72 88 0656 770 874

DALŠÍ INFORMACE: Fulnek
Zveřejněno 27.08.2002

[nahoru]Prohlášení o přístupnosti | Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule