Navigace [přeskoč navigaci][nahoru]


Kovářovan vydal propagační pohled projektu „Lidové kroje sousedních regionů“

Jihočeský folklorní soubor Kovářovan vydal 8.8.2014 propagační pohlednice projektu „Lidové kroje sousedních regionů“.
Jedná se o další propagační materiál, jež shrnuje spolupráci Kovářovanu a spolku Zlatých čepců z hornorakouského Freistadtu. Pohlednice projektu bude sloužit k prezentaci lidových krojů, které byly představeny v rámci XIX. Jihočeského folklorního festivalu Kovářov 2014 koncem května letošního roku.

Uvedený příhraniční projekt realizoval Kovářovan (člen Jihočeského folklorního sdružení) za finanční podpory Jihočeské Silvy Nortici v rámci Fondu malých projektů.
Foto: Milan Škoch
Folklorní soubor Kovářovan vznikl v roce 1984 a od roku 1997 pracuje jako občanské sdružení. Usiluje o uchování lidových tradic Kovářovska a dalšími aktivitami napomáhá rozvoji veřejného života obce Kovářov a Jihočeského kraje.
Zabývá se udržováním lidových písní, tanců a zvyků své národopisné oblasti Kozácka (Táborsko-Milevsko). Ve svých vystoupeních prezentuje krásné kozácké kroje, které vynikají zejména bohatou bílou výšivkou na zástěrách zpěvaček souboru.
Náměty pro svoji práci čerpá převážně ze sbírek Čeňka Holase a Čeňka Zíbrta, rodáků z Kovářovska.
Občanské sdružení se skládá z dospělého souboru Kovářovan, dětského souboru Kovářovánek, Loutkového divadýlka Podkovička a Divadelní společnosti Podkova.
Kovářovan vystupuje celoročně s programy od 15 minut po hodinové pořady a na pozvání obcí nebo dalších organizací rozdává radost ve vystoupeních, kde jsou choreograficky zpracované tance i zvyky národopisné oblasti Kozácka.

manželé Milan a Pavla Škochovi
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarovan.cz, www.jfos.cz

Zveřejněno 09.08.2014 v 22:58 hodin

[nahoru]Prohlášení o přístupnosti | Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule