Navigace [přeskoč navigaci][nahoru]


Jihočeský folklorní soubor Kovářovan získal pro svou obec ocenění

Obec Kovářov se přihlásila do soutěže Vesnice roku 2013, kde obdržela ocenění a to diplom za péči o kulturní dědictví. Vedoucí Jihočeského folklorního souboru Kovářovan a ředitelé Jihočeského folklorního festivalu Kovářov se zeptali předsedy hodnotící komise, co vedlo k takovému rozhodnutí.
„Mě osobně, ale i všechny hodnotitele zaujala činnost Jihočeského folklorního souboru Kovářovan, takže konečné stanovisko o udělení diplomu za péči o kulturní dědictví bylo rozhodnutím celé komise jihočeského kola soutěže Vesnice roku 2013.

V Kovářově jsme hodnotili vaše kulturní programy, ale i to, že se velice dobře staráte o lidové umění jako celek, protože se vaší činnosti věnují nejenom dospělí, ale také zapojujete děti a mládež. Ocenili jsme též i další oblast aktivit Kovářovanu a to pořádání Jihočeského folklorního festivalu Kovářov, významné kulturní akce, která je známá v celém Jihočeském kraji.

Kdybych se měl vrátit k samému začátku rozhodování, nebylo to hned, jak se říká, z patra, radili jsme se v komisi mezi sebou, prohlíželi si Vaše materiály, ptali jsme se, prostě jsme si vše řádně ověřili. Vesnic, kde se dobře starají o folklor je poměrně hodně, ale Kovářov a Kovářovan jsou prostě nejlepší“.

Jaroslav Moule
předseda komise jihočeského kola soutěže Vesnice roku 2013.„Je velice potěšitelné, že Jihočeský folklorní soubor Kovářovan získal pro svou obec toto ocenění, stejně jako v roce 2004, kdy rozhodující měrou přispěl k udělení titulu Obci Kovářov - Vesnice roku ČR 2004. Děkujeme hodnotící komisi a všem, kteří vnímají práci souboru Kovářovan i jeho nejvýznamnější akci, a to Jihočeský folklorní festival Kovářov, jako velice důležitou pro udržení a rozvoj kulturního dědictví. Působení dospělého souboru Kovářovan i jeho složek, dětského folklorního souboru Kovářovánek, Loutkového divadýlka Podkovička a divadelní společnosti Podkova tak ukazuje, že je dlouhodobě významným přínosem pro obec.

Věříme proto, že vedení obce Kovářov seznámí širokou veřejnost s výsledky soutěže a podělí se s nimi o radost z ocenění, které zástupce obce převzal 22. srpna tohoto roku na slavnostním vyhlášení jihočeského kola soutěže Vesnice roku 2013“.

manželé Milan a Pavla Škochovi
vedoucí Jihočeského folklorního souboru Kovářovan
a ředitelé Jihočeského folklorního festivalu Kovářov

Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz

Zveřejněno 22.09.2013 v 07:14 hodin

[nahoru]Prohlášení o přístupnosti | Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule