Navigace [přeskoč navigaci][nahoru]


Zavítejte do kraje rybníků na folklorní festival U Zlaté stoky

14. a 15. 6. 2013 v Lomnici nad Lužnicí

Uprostřed měsíce června se sejdou folklorní soubory v kraji bohatém na krásné rybníky vystavěné Štěpánkem Netolickým, aby zatancovaly a zazpívaly na břehu Zlaté stoky, která protéká naším městečkem.

Festival začíná v pátek 14. 6. zahajovacím koncertem v nedalekých lázních Aurora Třeboň. V programu nazvaném „Zblízka i z dáli, zpívejte s námi“ vystoupí soubory Hořeňák z Královéhradeckého kraje, Salajka a Salajenka z Jihomoravského kraje a naše domácí soubory Javor a Javoráček.
Hlavním festivalovým dnem je sobota 15.6., kterou odstartují Hry bez hranic - zábavné soutěžní klání mezi soubory o Lomnického kapra.
V odpoledním programu se představí celkem deset souborů a diváci se seznámí s folklorem pěti různých oblastí uchovávajících si své zvyky a tradice.
Prostřídají se dětské a dospělé soubory Salajka a Salajenka z Dambořic, Hořeňák z Lázní Bělohrad, Bystřina a Bystřinka ze Zlivy, Doudleban a Doudlebánek z Doudleb, Javor a Javoráček z Lomnice n. Lužnicí a soubor z Rakouska.
Během odpoledního programu připomeneme košíkářství, kterým bývala Lomnice známa nejen Čechách!
Kdo bude mít zájem, může se nechat inspirovat zručností řemeslníků, kteří budou prodávat a předvádět své umění po celé sobotní odpoledne.
Večer bude patřit noční hasičské soutěži a kdo nebude chtít sledovat tuto soutěž, může posedět s přáteli při pěkné písničce u dobrého piva.

plakát

Marcela Božovská FS Javor
mbozovska@knih-lo.cz

DALŠÍ INFORMACE: Javor, folklorní soubor
Zveřejněno 01.06.2013 v 22:26 hodin

[nahoru]Prohlášení o přístupnosti | Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule