Navigace [přeskoč navigaci][nahoru]


Křest nového CD Kovářovanu

Členové Jihočeského folklorního souboru Kovářovan pokřtili v pátek 14. prosince v prostorách Centra rozvoje lidových tradic v Kovářově své nové CD s názvem „Přijď, Pepíčku, k nám“.
Příznivce jihočeských lidových písniček jistě potěší třináct skladeb, které jsou provedeny ve dvojhlasé a trojhlasé úpravě s hudebním doprovodem i a capella. Na nosiči zazní písně žertovné i milostné - Jaloveček roste, Přijď Pepíčku k nám, Milískej pan děkan, Kolikrát jsem přešel, Letěla husička, Já půjdu k husně, Dybych já byla věděla, Vesecký trávníčky, Tam na tom jalovečku, Co sem se nachodil, Nevím, nevím kudy cesta, Nad Strakonici a Jsem já švarná dívka z mlýna.

Písně nazpívaly Jana Větrovská, Marie Kolářová, Marta Pešičková, Vlasta Počtová, Eva Janoušková, Tereza Lhotová, Nikola Chcholová, Pavla Škochová. Zvuková režie: Marek Svoboda, hudební režie a aranžmá: Pavla Škochová, námět: manželé Milan a Pavla Škochovi.

CD „Přijď, Pepíčku, k nám“ bude sloužit k prezentaci a propagaci národopisné oblasti Kozácka, kterou Jihočeský folklorní soubor Kovářovan zastupuje.
Foto: Milan Škoch, momentky ze křtu
Foto: Milan Škoch, momentky ze křtu
Foto: Milan Škoch, momentky ze křtu
Přehled samostatných CD nosičů Kovářovanu:
Od jara do zimy – 1998
Pospěšme k Betlému – 2004
Až já půjdu okolo – 2011
Přijď, Pepíčku, k nám – 2012

CD, na kterých Kovářovan spolupracoval v rámci Jihočeského folklorního sdružení:
Ještě jednou mně zahrajte – 2008
Dej Bůh štěstí tomu domu – 2009

manželé Milan a Pavla Škochovi
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062
e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarovan.cz, www.jfos.cz

Zveřejněno 16.12.2012 v 00:10 hodin

[nahoru]Prohlášení o přístupnosti | Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule