Navigace [přeskoč navigaci][nahoru]


Nadace Člověk v tísni podpořila bělotínskou školu

Nadace Člověk v tísni se rozhodla podpořit projekt obce Bělotín, zaměřený na odizolování školní budovy, který zaplavila voda a bahno po loňské povodni.
Po bleskové povodni, která postihla Bělotín z 24. na 25.6.2009 byl zdánlivě proti všem fyzikálním zákonům částečně zatopen také suterén tzv. nové budovy Základní školy v Bělotíně a její technické zázemí.
Po jednáních se zástupci nadace Člověk v tísni byla podepsána smlouva o podsytnutí účelového daru ve výši 300.000,- Kč na odizolování školní budovy proti zemní vlhkosti.
Po předchozím oslovení potencionálních dodavatelů byla pro realizaci prací vybrána místní firma Antonína Kučery, která zakázku po zdržení z důvodu letošního deštivého počasí realizovala. Je třeba poděkovat kamenolomu Nejdek, který dodal potřebné drcené kamenivo se slevou. Celkové náklady dosáhly částky 447.341,54 Kč. Z toho výše daru 300.000,- Kč činí 67%.
Nezbývá než poděkovat dárcům, kteří na spolufinancování akce přispěli.

Eduard Kavala
starosta

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 10.03.2010 v 08:00 hodin

[nahoru]Prohlášení o přístupnosti | Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule