Navigace [přeskoč navigaci][nahoru]


I na Horácku se bude zpívat

"ZPĚVÁČEK 2006" Krajská přehlídka dětských interpretů lidových písní - kraj Vysočina
HORÁCKO

Tisková zpráva

V sobotu 25. března 2006 od 10 hodin se v prostorách Základní umělecké školy v Jihlavě uskuteční krajské kolo přehlídky dětských interpretů horáckých písní. Soutěžit se bude ve třech věkových kategoriích - do 10 let, 10 - 15 let, nad 15 let. Do národního kola ve Velkých Losinách postoupí čtyři nejlepší zpěváčci věkové kategorie 10 - 15 let. Porota vybere i 1 náhradníka. Divákům se zpěváčci představí dvěma písněmi, jednou rychlou, druhou pomalou. Jednu píseň pak mohou zpívat za doprovodu lidové hudby.

Horácké folklorní sdružení navazuje na mnohaletou tradici "ZPĚVÁČKŮ". Jim i pedagogům je určen metodický materiál " Radíme zpěváčkům" autora L. Fučíka.
Mladým zpěváčkům jsou také určeny materiálové publikace " Písničky a popěvky ze severu Horácka" autora Josefa Hory a "Zpěvník horáckých písní po lidech sebraných" Míly Brtníka.

Přehlídku pořádá Horácké folklorní sdružení (Jihlava), spolupořadateli jsou Základní umělecká škola (Jihlava), Dům dětí a mládeže (Jihlava). Akci podpoří i kraj Vysočina (Jihlava) a Folklorní sdružení České republiky (Praha).

Eva Pejchalová, předsedkyně Horáckého folklorního sdružení
Tel. 605 271 019, E-mail: horfos.svetla@seznam.cz

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 23.03.2006 v 12:43 hodin

[nahoru]Prohlášení o přístupnosti | Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule