Navigace [přeskoč navigaci][nahoru]


Vratimov [ Město nebo obec ]

Současný Vratimov patří svou rozlohou 14,2 km2 ke středně velkým obcím frýdecko-místeckého okresu. Počtem obyvatel se však řadí k nejvýznamnějším z 91 obcí okresu, je v pořadí pátý po Frýdku-Místku, Třinci, Jablunkovu a Frýdlantu nad Ostravicí.

Město se skládá ze dvou částí - vlastního Vratimova, v němž žije 5 732 obyvatel, a Horních Datyň s 1 065 obyvateli.

Ekonomicko-geografická poloha řadí Vratimov jednoznačně do ostravské průmyslové agromerace. Vratimov patří k oblastem, které jsou silně poznamenány negativními účinky průmyslu na krajinu.

Ve Vratimově existuje poměrně rozsáhlá síť zařízení, sloužících občanům ke zdokonalení fyzických a duševních schopností. Kromě kulturního střediska působí ve městě knihovna a svou činnost vyvíjí Dům dětí a mládeže a řada zájmových a společenských aktivit. V oblasti tělovýchovy slouží občanům areál, skládající se z otevřeného stadionu, koupaliště, tenisových kurtů, herny stolního tenisu, dále sokolovna s volejbalovým hřištěm, tenisová hala a v zimě kluziště.

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY

LOKALIZACE

SOUŘADNICE WGS-84:
49.773266667N, 18.31035E

ukázat na mapě

Hledej další objekty v okruhu do km
DALŠÍ INFORMACE: http://www.vratimov.cz

Typ záznamu: Město nebo obec
AKTUALIZACE: Šorm Luděk (INFOSYSTEM s.r.o.) org. 56, 26.10.2021 v 01:23 hodin

[nahoru]Prohlášení o přístupnosti | Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz, součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule